Event

vrijdag 04 dec 2009
De Lindenberg, Ridderstraat 23 Nijmegen
JINJAZZ@DeLindenberg: POW Ensemble met Homage to Hazard


Luc Houtkamp @Joker Nies



Han Buhrs - stem, live elektronica, Guy Harries - stem, fluit, computer, Luc Houtkamp - saxofoon, computer, live elektronica, Jacqueline Hamelink - cello, Wolter Wierbos trombone



Het POW Ensemble is een band die muziek maakt op het snijvlak van electronica, improvisatie, zang, experiment en jazz.
De voorstelling "Homage to Hazard" is een jazzy programma met geïmproviseerde muziek en songs, bizarre teksten en ontregelende stukken rond het thema 'de (on)zekerheden des levens', behandeld met ironie en humor. Computer en live elektronica gooien alle zekerheden overhoop. De virtuoze teksten van Han Buhrs en Guy Harries plus de spetterende soli van trombonist Wolter Wierbos en saxofonist Luc Houtkamp maken dit optreden tot een feest!





POW Ensemble @Adri van den Berg




Het POW Ensemble is in 2001 opgericht en staat onder artistiek leiderschap van musicus en componist Luc Houtkamp, die in 2004 de Boy Edgar Prijs won (en bovendien vanavond jarig is). Bij deze groep staat het gebruik van de computer als muziekinstrument centraal. De doelstelling van de musici is de mogelijkheden van digitale technieken toe te passen en een plaats te geven binnen de kamermuziek. Daarmee is het POW Ensemble te karakteriseren als een uniek kamermuziekensemble met 21e-eeuwse instrumenten.

Computermuziek wordt maar al te vaak beschouwd als een voor buitenstaanders volstrekt onbegrijpelijke muziekvorm die slechts door enkele ingewijde 'nerds' wordt gewaardeerd. Het POW Ensemble doorbreekt dit isolement en geeft computermuziek een plaats te midden van de muzikale wereld. Hier wordt echte, levende muziek gemaakt!



Teksten en composities: Han Buhrs, Guy Harries en Luc Houtkamp. Voor meer info zie www.powensemble.nl. en www.myspace.com/powensemble (het Homage programma is daar te beluisteren op de tracknrs. 2, 4, 5 en 6).




Dit concert is tot stand gekomen door samenwerking van de JIN, het Muziekenhuis en het Lindenberg Theater. Het is vrij toegankelijk, een cadeautje van klasse op de vooravond van pakjesavond.


foto's

Aanvang: 20u30

<   overzicht   >